Szülei teljesen egészségesek. Anyukája csecsemőkorban észrevette, hogy csak jobb oldalra fordul. 10 hónaposan még nem mászott.
DSM terápiát kapott, ennek hatására minden mozgása beindult. Járás kezdetekor sántított, a bal oldala nagyon feszes volt.
Spontán játék során később megfigyelhető volt, hogy csak a jobb kezét használta, látványosan hanyagolta a balt.
Lovasterápiára jelentkezett nálam. Bal oldali végtagokban fokozott tónus jelenleg is. Bal könyök nehezen mozgatható. Általános állapota jó, ápolt kisfiú. Járása nem szimmetrikus, kissé széles talpú, egyensúlya nem stabil.
Értelme hibátlan, jól kommunikál, mindent megért, kissé pösze, néha torzítja a szavakat (dyslalia F80) , beszéde olykor alakilag hibás. Általános tájékozottsága önmagára, környezetére életkorának megfelelő. Jobb oldali laterális dominancia egyértelmű. Figyelme felkelthető, azonban spontán terelődik, feladathelyzetből könnyen kisodródik.
A terápia megkezdésekor elsődlegesnek tartottam biztos ülést kialakítani számára a lovon. Ezt lépésben vezetett lovon, tornagyakorlatokkal értük el. Egy-egy gyakorlatot először megtanultunk álló lovon, majd lépésben vezetett lovon is elismételte. (pl.: Fordulj meg a lovon, úgy, hogy a popsija legyen előtted!) Ezek a feladatok nagyon jó hatással vannak az egyensúlyára, és kivitelezésükkor muszáj használnia a bal kezét és lábát. Szóban a kivitelezett feladat után egyeztetjük jelen helyzetét a lovon, illetve a ló testrészeinek hollétét a megváltozott állapotának megfelelően. (pl: -Hol van most a ló feje így, hogy megfordultál a hátán? – Mögöttem van a feje.) Célom ilyenkor a téri orientáció fejlesztése is egyben, valamint visszacsatolás, miszerint megértette e mi változott azzal, hogy új testhelyzetet vett fel a lovon.
A tornagyakorlatok egyenlőre hamar kimerítik. Pihenésképpen lépésben vezetett lovon az állatok témakört kezdtük körbejárni. Célom: szókincse bővítése, az állatokról szerzett ismereteinek bővítése , beszédfejlesztés. Jelenleg a házi- és vadállat témakört gyakoroljuk.